DAP15S064TLF
Mfr.Part #
DAP15S064TLF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP
Contact Finish Thickness :
Flash
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Contacts :
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Voltage - Rated :
300V
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Max Supply Voltage (AC) :
1kV
Packaging :
Tray
Termination :
Solder Cup
Pitch :
2.74mm
Signal
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Gold
Length :
38.76mm
Current Rating (Amps) :
7.5A
Mount :
Free Hanging, Panel
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
Current Rating :
7.5A
Orientation :
Straight
Datasheets
DAP15S064TLF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions DAP15S064TLF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:15, DAP15S064TLF pinout, DAP15S064TLF datasheet PDF, DAP15S064TLF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions DAP15S064TLF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
DAP15S064TLF Overview
DAP15S064TLF Features
15 basic kinds of terminations
DP series
DAP15S064TLF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
DAP15S064TLF D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP