CW00175R00JE70HS
Mfr.Part #
CW00175R00JE70HS
Description
RES 75 OHM 5% AXIAL
Max Operating Temperature :
350°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Length :
10.3124mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Published :
Resistance :
75Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
CW00175R00JE70HS
Vishay / Dale CW00175R00JE70HS
75Ohms, Wirewound,