CW00111R00JE12HS
Mfr.Part #
CW00111R00JE12HS
Description
RES 11 OHM 5% AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Operating Temperature :
350°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
11Ohms
Packaging :
Bulk
Published :
Length :
10.3124mm
Datasheets
CW00111R00JE12HS
Vishay / Dale CW00111R00JE12HS
11Ohms, Wirewound,