CW001100R0JE70HS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW001100R0JE70HS
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
350°C
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Length :
10.3124mm
Package / Case :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
CW
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Resistance :
100Ohms
Datasheets
CW001100R0JE70HS
Vishay / Dale CW001100R0JE70HS
100Ohms, Wirewound,