CL-SB-22B-12
Mfr.Part #
CL-SB-22B-12
Description
SWITCH SLIDE DPDT 200MA 12V
Current Rating (Amps) :
200mA DC
Switch Type :
SLIDE SWITCH
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated DC :
12V
Actuator Length :
2.00mm
Pbfree Code :
yes
Operating Force :
153gf
Circuit :
DPDT
Termination Style :
Gull wing
Switch Function :
On-On
Datasheets
CL-SB-22B-12
Nidec Copal Electronics CL-SB-22B-12
Manufacturer related products
    PILOT LIGHT 12MM SQ RED CAP RED