CL-SB-12A-11T
Mfr.Part #
CL-SB-12A-11T
Manufacturer
Nidec Copal Electronics
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
SWITCH SLIDE SPDT 200MA 12V
Contact Finish :
Silver
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Current Rating :
200mA
Termination Style :
J Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Material :
Copper
Pbfree Code :
yes
Operating Force :
153gf
Reach Compliance Code :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
SMD/SMT
Current Rating (Amps) :
200mA DC
Circuit :
SPDT
Actuator Length :
2.00mm
Voltage - Rated DC :
12V
Switch Function :
On-On
Switch Type :
SLIDE SWITCH
Datasheets
CL-SB-12A-11T
Nidec Copal Electronics CL-SB-12A-11T
Manufacturer related products
    PILOT LIGHT 12MM SQ RED CAP RED