CFR3WSJT-73-68K
Mfr.Part #
CFR3WSJT-73-68K
Description
RES 68K OHM 5% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
68kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR3WSJT-73-68K
YAGEO CFR3WSJT-73-68K
68kOhm, 3W, Carbon Film,