CFR3WSJT-73-100R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR3WSJT-73-100R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
No
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Resistance :
100Ohm
Composition :
Carbon Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Shape :
Wire
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm