CFR3WSJT-73-10K
Mfr.Part #
CFR3WSJT-73-10K
Description
RES 10K OHM 5% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10kOhm
Tape and Box (TB)
Published :
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Series :
CFR
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR3WSJT-73-10K
YAGEO CFR3WSJT-73-10K
10kOhm, 3W, Carbon Film,