CFR16J2M7
Mfr.Part #
CFR16J2M7
Description
RES 2.7M OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.073 Dia x 0.138 L (1.85mm x 3.50mm)
Series :
CFR16, Neohm
Features :
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
2.7 MOhms
Base Product Number :
CFR16
Number of Terminations :
2
Package :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Package / Case :
Tolerance :
±5%
Height - Seated (Max) :
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Product Status :
Active
Failure Rate :
Datasheets
CFR16J2M7
TE Connectivity AMP Connectors CFR16J2M7
2.7 MOhms, 0.25W, 1/4W, Carbon Film,