CFR100JT-52-18R
Mfr.Part #
CFR100JT-52-18R
Description
RES 18 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
1W
Series :
CFR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
18ohm
Axial
Datasheets
CFR100JT-52-18R
YAGEO CFR100JT-52-18R
18Ohm, 1W, Carbon Film,