CFR100JT-52-16K
Mfr.Part #
CFR100JT-52-16K
Description
RES 16K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
16kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Datasheets
CFR100JT-52-16K
YAGEO CFR100JT-52-16K
16kOhm, 1W, Carbon Film,