CFR100J680R
Mfr.Part #
CFR100J680R
Description
RES 680 OHM 5% 1W AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Construction :
Tubular
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Composition :
Carbon Film
Published :
REACH SVHC :
No SVHC
Temperature Coefficient :
0/ -450ppm/°C
Power Rating :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Axial, Through Hole
Number of Resistors :
1
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.197Diax0.472L 5.00mmx12.00mm
ELV :
Compliant
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
680Ohm
Radiation Hardening :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
500V
Diameter :
5mm
Datasheets
CFR100J680R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 680Ohm, Carbon Film,