CFR100J15R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR100J15R
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES 15 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Resistance :
10 Ohm
Resistance Tolerance :
5
Product Width :
1.6 mm
Qualification :
AEC-Q200
Product Length :
3.2 mm
Power Rating :
0.25 W
Voltage Rating :
200 V
Temperature Coefficient :
200 ppm/K