CF14JT4M30
Mfr.Part #
CF14JT4M30
Description
RES 4.3M OHM 5% 1/4W AXIAL
Packing Method :
TR
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
4.3mOhm
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
CF14JT4M30
Stackpole Electronics, Inc. CF14JT4M30
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.3MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,