CF14GA4K30
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CF14GA4K30
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4.3K OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Package / Case :
Axial
Construction :
Tubular
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Diameter :
2.3mm
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Carbon Film
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Series :
CF
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
JESD-609 Code :
e3
Contact Plating :
Tin
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±2%
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Mount :
Axial, Through Hole
Number of Terminations :
2
Resistance :
4.3kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CF14GA4K30
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.3kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,