CF14GT130R
Mfr.Part #
CF14GT130R
Description
RES 130 OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Axial, Through Hole
Packing Method :
TR
Resistance :
130Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Carbon Film
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
350V
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Diameter :
2.3mm
Terminal Shape :
Wire
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
Tubular
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
CF14GT130R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 130Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,