CF14JA510R
Mfr.Part #
CF14JA510R
Description
RES 510 OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
510Ohm
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power Rating :
250mW
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Working Voltage :
350V
Datasheets
CF14JA510R
Stackpole Electronics, Inc. CF14JA510R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 510Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,