CF14JA510K
Mfr.Part #
CF14JA510K
Description
RES 510K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.3mm
Resistance :
510kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CF14JA510K
Stackpole Electronics, Inc. CF14JA510K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 510kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,