CF14GT1M20
Mfr.Part #
CF14GT1M20
Description
RES 1.2M OHM 2% 1/4W AXIAL
Resistance :
1.2mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
CF14GT1M20
1.2MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,