CENB1010A2403N01
Mfr.Part #
CENB1010A2403N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
24V
Current - Output (Max) :
500mA
Height :
32.258mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Max Operating Temperature :
40°C
Voltage - Input :
100V~240VAC
Length :
84.074mm
Max Power Dissipation :
12W
Input Connector :
IEC 320-C8
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
12W
Voltage - Output 1 :
24V
Max Output Current :
500mA
Width :
46.99mm
Current - Output 1 :
500mA
No Load Power Consumption :
300mW Max
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Series :
CENB1010 (10W)
Min Operating Temperature :
0°C