CENB1010A0512F01
Mfr.Part #
CENB1010A0512F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W
No Load Power Consumption :
300mW Max
Published :
Cord Length :
59 1.50m
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Output :
5V
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Current - Output (Max) :
2A
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Operating Temperature :
0°C~55°C
Voltage - Input :
100V~240VAC
Power (Watts) :
10W
Input Connector :
IEC 320-C14
Series :
CENB1010 (10W)