CENB1010A0502F01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CENB1010A0502F01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W
Manufacturer :
Product Category :
Efficiency :
Level V
Cord Length :
59 1.50m
Weight :
0.243lb 110.22g
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW Max
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Input :
100V~240VAC
Operating Temperature :
0°C~55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
10W
Input Connector :
IEC 320-C14
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Polarization :
Positive Center
Approval Agency :
CE, cULus
Series :
CENB1010 (10W)
Voltage - Output :
5V
Current - Output (Max) :
2A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm