CENB1010A0502N01
Mfr.Part #
CENB1010A0502N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W
Input Connector :
IEC 320-C8
Published :
Series :
CENB1010 (10W)
Operating Temperature :
0°C~55°C
Voltage - Output :
5V
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Region Utilized :
International
Weight :
0.243lb 110.22g
Applications :
ITE (Commercial)
No Load Power Consumption :
300mW Max
Power (Watts) :
10W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
2A
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input :
100V~240VAC