CENB1010A1803N01
Mfr.Part #
CENB1010A1803N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W
Length :
84.074mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Input :
100V~240VAC
Voltage - Output 1 :
18V
Voltage - Output :
18V
Series :
CENB1010 (10W)
Max Output Current :
670mA
Current - Output (Max) :
670mA
Min Operating Temperature :
0°C
No Load Power Consumption :
300mW Max
Input Connector :
IEC 320-C8
Number of Outputs :
1
Max Operating Temperature :
40°C
Max Power Dissipation :
12W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output 1 :
670mA
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Power (Watts) :
12W
Width :
46.99mm
Height :
32.258mm