CENB1010A1803B01
Mfr.Part #
CENB1010A1803B01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 12W
Max Power Dissipation :
12W
Current - Output (Max) :
670mA
Size / Dimension :
3.27Lx1.85W x 1.50 H 83.0mmx47.0mmx38.0mm
Input Connector :
NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Max Output Current :
670mA
Width :
46.99mm
Number of Outputs :
1
Voltage - Output :
18V
Voltage - Input :
100V~240VAC
Min Operating Temperature :
0°C
Input Type :
Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Power (Watts) :
12W
Max Operating Temperature :
40°C
Voltage - Output 1 :
18V
Form :
Wall Mount (Class II)
No Load Power Consumption :
300mW Max
Region Utilized :
North America
Length :
83.058mm
Height :
38.1mm
Series :
CENB1010 (10W)
Current - Output 1 :
670mA
Published :
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm