CENB1010A1503N01
Mfr.Part #
CENB1010A1503N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 12W
Voltage - Output :
15V
Max Output Current :
800mA
Length :
84.074mm
Series :
CENB1010 (10W)
Current - Output 1 :
800mA
Max Power Dissipation :
12W
Polarization :
Positive Center
Voltage - Output 1 :
15V
Current - Output (Max) :
800mA
Form :
Desktop (Class II)
Number of Outputs :
1
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Input Connector :
IEC 320-C8
Power (Watts) :
12W
Polarity :
Positive
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Height :
32.258mm
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
100V~240VAC
No Load Power Consumption :
300mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Max Operating Temperature :
40°C
Width :
46.99mm
Connector Type :
PLUG
Weight :
0.243lb 110.22g
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
0°C