CENB1010A1503F01
Mfr.Part #
CENB1010A1503F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 12W
Power (Watts) :
12W
Polarization :
Positive Center
Height :
32.258mm
Current - Output (Max) :
800mA
Form :
Desktop (Class I)
Max Power Dissipation :
10W
No Load Power Consumption :
300mW Max
Region Utilized :
International
Weight :
0.243lb 110.22g
Min Operating Temperature :
0°C
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Output 1 :
15V
Connector Type :
PLUG
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
CENB1010 (10W)
Number of Outputs :
1
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Polarity :
Positive
Length :
84.074mm
Voltage - Output :
15V
Width :
46.99mm
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Voltage - Input :
100V~240VAC
Operating Temperature :
0°C~40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Max Operating Temperature :
40°C
Published :
Current - Output 1 :
800mA
Max Output Current :
800mA