CENB1010A1503B01
Mfr.Part #
CENB1010A1503B01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 12W
Product Category :
Length :
83.058mm
Current - Output 1 :
800mA
Voltage - Input :
100V~240VAC
Polarity :
Positive
0.243lb 110.22g
Width :
46.99mm
Size / Dimension :
3.27Lx1.85W x 1.50 H 83.0mmx47.0mmx38.0mm
Voltage - Output :
15V
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW Max
Series :
CENB1010 (10W)
Min Operating Temperature :
0°C
Max Operating Temperature :
40°C
Input Type :
Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Number of Outputs :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Connector Type :
PLUG
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Published :
Power (Watts) :
12W
Current - Output (Max) :
800mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
12W
Max Output Current :
800mA
Voltage - Output 1 :
15V
Height :
38.1mm
Operating Temperature :
0°C~40°C