CENB1010A1265F01
Mfr.Part #
CENB1010A1265F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
Weight :
0.243lb 110.22g
Form :
Desktop (Class I)
Output Connector :
Stripped, Tinned Wire Leads
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
12V
No Load Power Consumption :
300mW Max
Power (Watts) :
12W
Current - Output (Max) :
1A
Region Utilized :
International
Input Connector :
IEC 320-C14
Series :
CENB1010 (10W)
Voltage - Input :
100V~240VAC