CENB1010A1249Q01
Mfr.Part #
CENB1010A1249Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
Voltage - Input :
100V~240VAC
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Input Connector :
IEC 320-C18
Voltage - Output :
12V
Form :
Desktop (Class II)
No Load Power Consumption :
300mW Max
Weight :
0.243lb 110.22g
Operating Temperature :
0°C~40°C
Current - Output (Max) :
1A
Series :
CENB1010 (10W)
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Region Utilized :
International
Power (Watts) :
12W