CENB1010A1245Q01
Mfr.Part #
CENB1010A1245Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
Form :
Desktop (Class II)
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Power (Watts) :
12W
Output Connector :
Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Current - Output (Max) :
1A
Cord Length :
59 1.50m
Polarization :
Positive Center
Series :
CENB1010 (10W)
Region Utilized :
International
Published :
Weight :
0.243lb 110.22g
Voltage - Input :
100V~240VAC
No Load Power Consumption :
300mW Max
Voltage - Output :
12V