CENB1010A1244N01
Mfr.Part #
CENB1010A1244N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
Output Connector :
Barrel Plug Locking, 2.0mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Region Utilized :
International
Operating Temperature :
0°C~40°C
No Load Power Consumption :
300mW Max
Input Connector :
IEC 320-C8
Form :
Desktop (Class II)
Power (Watts) :
12W
Voltage - Input :
100V~240VAC
Voltage - Output :
12V
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Current - Output (Max) :
1A
Series :
CENB1010 (10W)