CENB1010A1241B01
Mfr.Part #
CENB1010A1241B01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Input Connector :
NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
12V
Input Type :
Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input :
100V~240VAC
Size / Dimension :
3.27Lx1.85W x 1.50 H 83.0mmx47.0mmx38.0mm
Series :
CENB1010 (10W)
No Load Power Consumption :
300mW Max
Region Utilized :
North America
Current - Output (Max) :
1A
Power (Watts) :
12W
Form :
Wall Mount (Class II)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm