CENB1010A1212F01
Mfr.Part #
CENB1010A1212F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
Power (Watts) :
12W
Voltage - Input :
100V~240VAC
Series :
CENB1010 (10W)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Output :
12V
No Load Power Consumption :
300mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Current - Output (Max) :
1A
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Output Connector :
DIN, 5 Pin