CENB1010A1202B01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CENB1010A1202B01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Manufacturer :
Product Category :
Cord Length :
59 1.50m
Input Connector :
NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type :
Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Series :
CENB1010 (10W)
Weight :
0.243lb 110.22g
Published :
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
12V
Size / Dimension :
3.27Lx1.85W x 1.50 H 83.0mmx47.0mmx38.0mm
Polarization :
Positive Center
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
12W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
Level V
Region Utilized :
North America
Voltage - Input :
100V~240VAC
Approval Agency :
CE, cULus
No Load Power Consumption :
300mW Max