CENB1010A0551N01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CENB1010A0551N01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W
Manufacturer :
Product Category :
Efficiency :
Level V
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Voltage - Output :
5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
International
Cord Length :
59 1.50m
Operating Temperature :
0°C~55°C
Series :
CENB1010 (10W)
Power (Watts) :
10W
Weight :
0.243lb 110.22g
Voltage - Input :
100V~240VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Input Connector :
IEC 320-C8
Published :
Form :
Desktop (Class II)
No Load Power Consumption :
300mW Max
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
2A
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm