CENB1010A0551B01
Mfr.Part #
CENB1010A0551B01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Region Utilized :
North America
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Connector :
NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Output :
5V
Operating Temperature :
0°C~55°C
Voltage - Input :
100V~240VAC
Published :
Power (Watts) :
10W
No Load Power Consumption :
300mW Max
Size / Dimension :
3.27Lx1.85W x 1.50 H 83.0mmx47.0mmx38.0mm
Input Type :
Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Series :
CENB1010 (10W)
Current - Output (Max) :
2A