CENB1010A0549Q01
Mfr.Part #
CENB1010A0549Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W
Voltage - Input :
100V~240VAC
Region Utilized :
International
Power (Watts) :
10W
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Input Connector :
IEC 320-C18
No Load Power Consumption :
300mW Max
Current - Output (Max) :
2A
Form :
Desktop (Class II)
Operating Temperature :
0°C~55°C
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Published :
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Voltage - Output :
5V
Series :
CENB1010 (10W)