CENB1010A0549B01
Mfr.Part #
CENB1010A0549B01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Voltage - Input :
100V~240VAC
Series :
CENB1010 (10W)
No Load Power Consumption :
300mW Max
Form :
Wall Mount (Class II)
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized :
North America
Current - Output (Max) :
2A
Size / Dimension :
3.27Lx1.85W x 1.50 H 83.0mmx47.0mmx38.0mm
Voltage - Output :
5V
Operating Temperature :
0°C~55°C
Power (Watts) :
10W