CENB1010A0545N01
Mfr.Part #
CENB1010A0545N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W
Region Utilized :
International
Output Connector :
Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Series :
CENB1010 (10W)
Published :
Power (Watts) :
10W
Form :
Desktop (Class II)
Operating Temperature :
0°C~55°C
Polarization :
Positive Center
Voltage - Output :
5V
Current - Output (Max) :
2A
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Voltage - Input :
100V~240VAC
No Load Power Consumption :
300mW Max