CENB1010A0545B01
Mfr.Part #
CENB1010A0545B01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Product Category :
Polarization :
Positive Center
Input Type :
Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Operating Temperature :
0°C~55°C
Form :
Wall Mount (Class II)
Published :
Voltage - Output :
5V
Voltage - Input :
100V~240VAC
Input Connector :
NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Series :
CENB1010 (10W)
Power (Watts) :
10W
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
3.27Lx1.85W x 1.50 H 83.0mmx47.0mmx38.0mm
Output Connector :
Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
300mW Max
Current - Output (Max) :
2A