CENB1010A0544F01
Mfr.Part #
CENB1010A0544F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W
Product Category :
Cord Length :
59 1.50m
Power (Watts) :
10W
Input Connector :
IEC 320-C14
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Series :
CENB1010 (10W)
Form :
Desktop (Class I)
Output Connector :
Barrel Plug Locking, 2.0mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
300mW Max
Polarization :
Positive Center
Operating Temperature :
0°C~55°C
Published :
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Current - Output (Max) :
2A
Voltage - Input :
100V~240VAC
Voltage - Output :
5V