CENB1010A0541Q01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CENB1010A0541Q01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W
Manufacturer :
Product Category :
Polarization :
Positive Center
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
100V~240VAC
Form :
Desktop (Class II)
Approval Agency :
CE, cULus
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Weight :
0.243lb 110.22g
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.27 H 84.0mmx47.0mmx32.3mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
ITE (Commercial)
Series :
CENB1010 (10W)
Efficiency :
Level V
No Load Power Consumption :
300mW Max
Published :
Current - Output (Max) :
2A
Voltage - Output :
5V
Operating Temperature :
0°C~55°C
Power (Watts) :
10W