B85121A2253B250
Mfr.Part #
B85121A2253B250
Description
CAP FEEDTHRU 0.025UF 600V AXIAL
Thread Size :
M4
Size / Dimension :
0.787Diax2.362L 20.00mmx60.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Bolt Mount
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.025μF
Current :
25A
Insertion Loss :
55dB @ 100MHz
Voltage - Rated :
600V