B41002B7226M
Mfr.Part #
B41002B7226M
Package / Case
Radial
Description
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
Tolerance :
20%
Voltage - Rated :
35V
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
85°C
Polarity :
Polar
Package / Case :
Radial
Life (Hours) :
1000 hours
Capacitance :
22µF
Min Operating Temperature :
-40°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
B41002B7226M
22μF Capacitor 20% Bulk Radial