B32231D8473K
Mfr.Part #
B32231D8473K
Description
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC AXL
PC Pins
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Ratings :
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
10%
Package / Case :
Axial
Voltage Rating - DC :
630V
Voltage - Rated AC :
200V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
630V
Series :
B32231
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage Rating - AC :
200V
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric Material :
Polyester
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Capacitance :
47nF
Features :
Lead Spacing :
Min Operating Temperature :
-40°C