B32231D3105M000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32231D3105M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 1UF 20% 250VDC AXIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Width :
11.9888mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
250V
Height :
12mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
Axial
Termination :
PC Pins
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Capacitance :
1μF
Length :
27.0002mm
Tolerance :
20%
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
160V