B32231D3474K000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32231D3474K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC AXIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
HTS Code :
Width :
6mm
Lead Diameter :
600 µm
Tolerance :
10%
Dielectric Material :
Polyester
Height :
12mm
Voltage - Rated DC :
250V
Packaging :
Bulk
Dielectric :
PET
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
100°C
Termination :
PC Pins
Depth :
6mm
Length :
19mm
Terminal Shape :
Wire
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):160
Package / Case :
Axial
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Voltage - Rated AC :
160V
Capacitance :
470nF