B32231D8334K000
Mfr.Part #
B32231D8334K000
Description
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
330nF
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated AC :
200V
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):200
Mount :
Through Hole
Width :
13.0048mm
ECCN Code :
EAR99
Height :
13mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
Termination :
PC Pins
Max Operating Temperature :
100°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Dielectric Material :
Polyester
Length :
27.0002mm
Voltage - Rated DC :
630V